Infolinia

OPTYKA MYŚLIWSKA


OPTYKA MYŚLIWSKA | TERMOWIZORY | NOKTOWIZORY

 

DOCTER MEOPTA AIMPOINT SWAROVSKI BURRIS ZEISS DELTA OPTICAL STEINER DIPOL PULSAR YUKON


Termowizor Pulsar Helion XQ38F

Optyka myśliwska|Termowizory Pulsar|TERMOWIZORY

  • Pulsar Helion XQ38F
    Pulsar Helion XQ38F
Stara cena:11400.00
Cena:10900.00

NEGOCJUJ CENĘ
tel. 607 52 47 45

Zapytaj o produkt?

Zakupy w systemie ratalnym CA Raty dostępne są do 10000zł wartości całego zamówienia.

  • Pulsar Helion XQ38F
    Pulsar Helion XQ38F
  • Pulsar Helion XQ38F
    Pulsar Helion XQ38F

Termowizor Pulsar Helion XQ38F, zbudowany w oparciu o przetwornik 384x288 pikseli. Dzięki zastosowaniu obiektywu o ogniskowej 38mm powiększenie tego termowizora wynosi 3.1x a zasięg detekcji dla dużego zwierzęcia czy też człowieka sięga 1350m. Termowizor ten daje szczegółowe, dobrze powiększone obrazy w skali podobnej jaką daje lornetka.

 

Termowizory Helion są dalekim rozwinięciem dotychczas produkowanych termowizorów Pulsar Quantum XQ, odpowiedzią na szybki rozwój technologii termowizyjnej. Nowe termowizory produkowane są w rozmaitych wariantach różniących się powiększeniem, zasięgiem i polem widzenia, wszystkie charakteryzują się jednak nowatorską budową korpusu i poprawionymi osiągami.

 

Termowizory Helion wyposażono w specjalny radiator odprowadzający ciepło z układów elektronicznych co znacząco obniża wielkość szumów i zmniejsza częstotliwość kalibracji. Dzięki temu obraz jest wyrazisty, czysty, kontrastowy i bardzo płynny (w termowizorach Helion zastosowano częstotliwość odświeżania 50 Hz). Nowe termowizory posiadają wbudowany rejestrator obrazu wykorzystujący pamięć wewnętrzną.

 

Obsługa rejestratora jest prosta i intuicyjna, ogranicza się w praktyce do wciskania dwóch przycisków a jakość rejestrowanego obrazu jest wyraźnie lepsza niż w przypadku stosowanych do tej pory zewnętrznych rejestratorów MPR i CVR.

 

Nowością jest zastosowany w termowizorze wymienny akumulator typu IPS5. Jest to akumulator o pojemności 5.2Ah pozwalający na ciągłą pracę przez 8 godzin, znacznie dłużej niż w przypadku standardowych baterii typu AA. Opcjonalnie dostępne są akumulatory IPS10 o dwukrotnie większej pojemności jak też specjalne adaptery do baterii CR123A lub AA.

 

Termowizory posiadają płynnie zmieniane powiększenie cyfrowe które zależnie od modelu może sięgać nawet 8x. Oprócz zmiany płynnej możliwa jest też zmiana skokowa, co 2x.

 

Z dość nietypowych funkcjonalności warto wymienić komunikację przez WiFi. Termowizor potrafi komunikować się z zewnętrznymi urządzeniami mobilnymi na których za pomocą odpowiedniej aplikacji można oglądać obraz, sterować funkcjami termowizora a nawet przeprowadzić transmisję na żywo z wykorzystaniem serwisu YouTube. Termowizory Helion standardowo posiadają dalmierz stadiametryczny pozwalający na przybliżoną ocenę odległości do obserwowanej zwierzyny.

 

Termowizor Helion jest w pełni odporny na warunki środowiskowe. Urządzenie posiada stopień ochrony IPX7, oznacza to odporność na zanurzenie do głębokości 1m na czas do 30 minut. Zastosowanie wyświetlaczy AMOLED pozwoliło przystosować termowizor do prawidłowej pracy w zakresie temperatur -25 do +50 stopni. Interfejs użytkownika jest przyjazny, obsługiwany za pomocą 4 przycisków na górnej ściance korpusu.

 

 

Dane techniczne:


Sensor: 384x288
Odświeżanie: 50 Hz
Powiększenie: 3,1-12,4x
Zoom cyfrowy: 2x 4x
Wyświetlacz: AMOLED 640 x 480 pikseli
Pole widzenia: 7,5x5,6°
Korekcja dioptryjna:+/-5 dioptrii
Zasięg detekcji: 1350 m
Ilość kolorów: 8
Moduł Wi-Fi: Wbudowany
Nagrywarka dźwięku/obrazu: Wbudowana
Soczewka obiektywu: Wymienna
Zasilacz zewnętrzny:5V USB
Czas pracy: 8h
Stopień ochrony: IPX7
Temperatury: -25 - 50°C
Wodoszczelność: Tak
Wymiary: 226x55x58 mm
Waga bez baterii: 450 g


 

20 | 18 | 2