Infolinia

OPTYKA MYŚLIWSKA


OPTYKA MYŚLIWSKA | TERMOWIZORY | NOKTOWIZORY

 

DOCTER MEOPTA AIMPOINT SWAROVSKI BURRIS ZEISS DELTA OPTICAL STEINER DIPOL PULSAR YUKON


Termowizor Celownik Termowizyjny Pulsar Trail XQ50 Weaver

Optyka myśliwska|Termowizory Pulsar|TERMOWIZORY

  • Trail XQ50
    Trail XQ50
Cena:14900.00
Zapytaj o dostępność

NEGOCJUJ CENĘ
tel. 607 52 47 45

Zapytaj o produkt?

Zakupy w systemie ratalnym CA Raty dostępne są do 10000zł wartości całego zamówienia.

  • Trail XQ50
    Trail XQ50
  • Trail XQ50
    Trail XQ50

Celownik termowizyjny Pulsar Trail XQ wyposażono w obiektyw germanowy o światłosile f/1.2 i ogniskowej 50mm. Termowizor pozwala obserwować obiekty na dystansie do 1800 metrów przy powiększeniu od 2.7x do 10.8x. Jest to najbardziej zaawansowany celownik termowizyjny o rozdzielczości 384x288 pikseli.  

 

Pulsar Trail to następca celownika termowizyjnego Pulsar Apex, konstrukcja całkowicie przeprojektowana, zbudowana w oparciu o nowe komponenty.

 

Celowniki te budowane są w oparciu o mikrobolometry o rozdzielczości 384x288 (seria Trail XQ) lub 640x480 (seria Trail XP). W celownikach zastosowano specjalny radiator odprowadzający ciepło z układów elektronicznych co spowodowało znaczący spadek poziomu szumów i zmniejszyło częstotliwość kalibracji. Obraz jest ostry, kontrastowy i wyświetlany w sposób płynny. Jest to po części zasługą zastosowania odświeżania z częstotliwością 50Hz a po części wynika z zastosowania kontrastowego, wysokiej jakości wyświetlacza AMOLED, odpornego na działanie niskich temperatur. Obraz może być powiększany cyfrowo w sposób płynny, w zależności od modelu do 4x lub 8x. Celowniki wyposażono w mikrobolometry nowej generacji które w modelach z największym obiektywem pozwalają osiągnąć zasięg niewiele mniejszy niż 2 kilometry.  

 

Od strony użytkowej celownik wyróżnia bardzo wysoka odporność na odrzut. Gwarantowana jest wytrzymałość na kaliber .375. W termowizorze zrezygnowano ze stosowania klasycznych baterii, zastosowano akumulator o pojemności 5 Ah mocowany w korpusie urządzenia i pozwalający na 8 godzin ciągłej pracy. Urządzenie obsługuje się przyciskami na górnej ściance korpusu oraz za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania na którym znalazły się najważniejsze przyciski oraz obrotowy manipulator znany ze wcześniejszych konstrukcji Pulsara.

 

Celownik pozwala zdefiniować 3 profile balistyczne. Dla każdego profilu można przestrzelić broń na 5 różnych odległościach. Oznacza to że znając odległość do celu możemy w prosty sposób wprowadzić poprawkę na opad pocisku – zależnie od odległości wybrane zostanie właściwe położenie punktu celowniczego. Celownik posiada dalmierz stadiametryczny pozwalający na przybliżone określenie odległości do obserwowanej zwierzyny. Do wyboru mamy 10 siatek celowniczych różnych typów wprowadzanych cyfrowo do obrazu, siatki te można wyświetlać w kolorze czarnym i białym, z różnym natężeniem. Przy celowaniu pomocna może być też funkcja Picture in Picture pozwalająca na wyświetlenie powiększonego fragmentu obrazu w niewielkim okienku w polu widzenia.

 

Celowniki Trail posiadają prosty, wbudowany rejestrator obrazu. Obraz rejestrowany jest w dobrej jakości, bez silnej kompresji, wewnętrzna pamięć ma pojemność 8 gigabajtów. Aby uruchomić a następnie zatrzymać nagrywanie wystarczy wcisnąć tylko jeden z przycisków na korpusie.

 

Pulsar Trail posiada wbudowane czujniki przechyłów oraz akcelerometr. W polu widzenia sygnalizowane są przychyły mogące spowodować błędy w celowaniu, czujniki te wykorzystywane są też do automatycznego wyłączania celownika o ile nie jest on używany (odłożony na bok, ustawiony pionowo itp.). Nowością jest możliwość komunikacji za pomocą wbudowanego modułu WiFi. Obraz z celownika można odbierać na urządzeniu moblilnym z odpowiednią aplikacją, co więcej za pomocą aplikacji można transmitować obraz z celownika za pośrednictwem serwisu YouTube.

 

Urządzenie jest wytrzymałe na odrzut, na trudne warunki terenowe, jest w pełni wodoodporne i posiada stopień szczelności IPX7 co oznacza że może być zanurzone na głębokości 1m na czas 30 minut. Celowniki Trail bez problemu pracują w zakresie temperatur od -25 do +50 stopni.

 

Dane techniczne:

Sensor: 384x288
Odświeżanie: 50 Hz
Powiększenie: 2,7-10,8x
Zoom cyfrowy: 2x 4x
Wyświetlacz: AMOLED 640 x 480 pikseli
Pole widzenia: 7,5x5,6°
Korekcja dioptryjna:+/-4 dioptrie
Zasięg detekcji: 1800 m
Moduł Wi-Fi: Wbudowany
Nagrywarka dźwięku/obrazu: Wbudowana
Zasilacz zewnętrzny:5V USB
Stopień ochrony: IPX7
Temperatury: -25 - 50°C
Wodoszczelność: Tak
Wymiary: 292x72x76 mm
Waga bez baterii: 560 g
Montaż: Weaver QD112

 

53 | 15 | 5