Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Szybki kontakt

Zapytaj !

 

607 52 47 45
601 97 25 26

sklep@dobraoptyka.pl

 

Zadzwoń lub napisz,

chętnie pomożemy

 

Lornetka Zeiss Conquest HD 10x42

Zeiss Conquest HD 10x42
Zeiss Conquest HD 10x42
Cena:5200.00PLN
Zapytaj o dostępność
Zapytaj o produkt?
NEGOCJUJ CENĘ

Lornetka Zeiss CONQUEST HD 10x42 to uniwersalna lornetka o średnicy obiektywu 42mm. Wybierana jako pierwsza lornetka dzięki wyjątkowo szerokiemu polu widzenia (115m) niesamowitej jasności i mimo to akceptowalnym rozmiarom, lekkości (dzięki zastosowaniu włókna kompozytowego lornetka waży tylko 750gram), ulepszonej rozdzielczości szkieł HD Zeissa. Wybierana często ze względu na optymalne powiększenie, które przy akceptacji stabilności obrazu otrzymuje się zbliżenia pozwalające dostrzec to czego czasem nie widać przy powiększeniach 8x.

Lornetki Conquest zaliczają się w swojej klasie do najlepszych na trudne warunki obserwacji. Wielokrotnie uszlachetnione soczewki oddają kolorystycznie wierne, ostre obrazy. Wysokiej jakości obiektywy redukują kolorowe obwódki i zapewniają doskonały kontrast. Wytrzymała i sprawdzona konstrukcja przekonuje w czasie intensywnego użytkowania funkcjonalnością i wysoką jakością obrazu.

Seria Conquest HD charakteryzuje się znakomitymi parametrami optycznymi. Lornetki te stanowią unikalne połączenie elegancji, poręczności i wygody użytkowania oraz doskonałej jakości obrazu. Z racji niskiej wagi nawet modele o średnicy 42mm są często wybierane jako podstawowa lornetka do obserwacji ptaków, motyli, przyrody. Doskonała ergonomia, m.in. bardzo duże pokrętło ostrości (łatwe do znalezienia i operowania nawet w rękawiczkach) o wyjątkowo szybkim focusie, kompaktowy kształt, duże muszle oczne. 

Decydujące zalety

1. Ostre, kolorystycznie wierne obrazy w wysokiej rozdzielczości HD,

2. Minimalny efekt kolorowych obwódek dzięki 
achromatycznym obiektywom,

3. Wytrzymała, zaawansowana konstrukcja,

4. Kompaktowe rozmiary,

5. Waga (750gram),

6. Bardzo dobry zakres bliży - od 2m.

Jakość i komfort

Poręczna i wygodna w obsłudze Dobierane są wyłącznie materiały wysokiej jakości. Obudowa lornetki jest ergonomiczna, powleczona gumą i wytrzymuje trudne warunki użytkowania. Korpus wszystkich modeli Conquest – z wyjątkiem lornetek Conquest Compact – jest w 100% wodoszczelny, wypełniony azotem i zapobiega tym samym zamgleniu od wewnątrz. Wygodne, wykręcane muszle oczne zatrzaskują się pewnie w pozycji końcowej i gwarantują również użytkownikom noszącym okulary korekcyjne pełne pole widzenia.

Lornetka jest wypełniona azotem, co zmniejsza ryzyko jej zaparowania podczas gwałtownych zmian temperatur. Jest całkowicie wodoszczelna – wytrzymuje zanurzenie do głębokości 5 m. Może być wykorzystywana w temperaturach od - 20°C do + 55°C.

Dane technicznie:  
 Powiększenie: 10x,
 Średnica obiektywu: 42mm
 Źrenica wyjściowa: 4,2mm
 Jasność względna: 17,64
 Liczba zmierzchowa: 20,49
 Pole widzenia na 1.000m: Ww 115m
 Kąt widzenia obiektywu: 66°
 Granica bliży: 2m
 Zakres regulacji dioptrii: +/- 4 dioptrie
 Odstęp źrenic wyjściowych: 17mm
 Wypełnienie azotem: tak
 Wodoszczelność: 400mbar
 Zakres pracy temperatur: od -20°C do +55°C
 Wysokość: 155mm
 Szerokość przy rozstawie oczu 65mm: 120mm
 Ciężar: 750g

  • Dodaj link do:
  • facebook.com